Wakacyjne Grillowanie | zaproszenie na 23 sierpnia do Sosnowca

Od kilku lat uczestniczę w akcji Wakacyjnego Grillowania, imprezy, która odbywa się w sosnowieckim parku Środula (na tzw. górce). Podoba mi się otwarta formuła imprezy, w której chodzi o wspólną zabawę i przyjemność w grillowaniu. Zasady są proste – w konkursie mogą uczestniczą drużyny, które wypełniają zgłoszenie i na przyniesionym przez siebie grillu przygotowują dowolne potrawy – z konkursu jest wykluczona kiełbasa oraz półprodukty. Od lat jednak widać pomysłowość w kulinarnej kreacji i na ruszcie znalazły się np. grillowane mango z cynamonem, kaszanka z kiszoną kapustą z foli, schab nadziewany śliwką węgierką na miodzie czy brzoskwinie nadziane gorgonzolą. Pojawiają się  też własnej roboty salsy, blendowane sosy, pomidorki hodowane na balkonach, mięso nacierane świeżym imbirem, łączone z garam masalą czy zapiekane długo w żeliwie pieczonki m.in. z burakiem. W konkury stają rodziny czy grupy przyjaciół, które mają frajdę we wspólnym przygotowywaniu posiłków.
Jak co roku, szefem jury jest znany autorytet – tym razem Tomasz Jakubiak, który przygotuje także otwarty pokaz gotowania. O Jakubiaku mówi się, że jest kucharzem celebrytą, znanym m.in. z programów telewizyjnych (?Dzień Dobry TVN?, ?Pytanie na śniadanie?), od 2011 roku jest gospodarzem popularnego programu ?Jakubiak w sezonie? w telewizji kuchnia+. Napisał też kilka książek, promując przede wszystkim polskie produkty i stawiając na sezonowość w kuchni. Lubi odwiedzać także polskich rolników i hodowców, by udowodnić, że polskie produkty mogą być najwyższej klasy. W jury zasiądzie także Przemek Błaszczyk, szef kuchni Mańana z Chorzowa, który dał się poznać Polsce jako finalista ostatniej edycji programu Top Chef.

Wspólnie będziemy oceniać to, co uczestnicy przygotują z rusztu. Przyjdźcie i bawcie się z nami. By było przyjemniej, czekają oczywiście nagrody, niespodzianki muzyczne no i pokaz kulinarny Jakubiaka. Wakacyjne Grillowanie w sobotę 23 sierpnia od godziny 14 do 21.00. Szczegóły imprezy znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Sosnowiec.

061509-bbq1_rect540

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *